Zmęczenie nieszczęśliwą miłością? Postaw na siebie!

Jeśli jesteś osobą, która doświadcza nieszczęśliwej z różnych powodów miłości, znalazłeś się w odpowiednim dla siebie miejscu. Zapoznaj się z przytoczonymi niżej wskazówkami, w jaki sposób skutecznie odciąć swoje emocjonalne zaangażowanie w relację, odkochać się i zacząć żyć na nowo.

Przedstawiamy 10 sposobów na to, jak się odkochać:

  • Zastanów się nad powodem, dla którego chcesz uwolnić swoje uczucia od wybranej osoby. Skoro decyzja o odkochaniu się wydaje Ci się w danej chwili najbardziej odpowiednią, na pewno coś musiało się do tego przyczynić. Nieodwzajemniona miłość, świadomość, że partner lub partnerka nie będzie właściwą dla Ciebie osobą… powodów może być wiele. Nie bagatelizuj swoich odczuć. Staraj się uważnie im przyjrzeć i podjąć rozsądną decyzję.
  • Uświadom sobie wady partnera. Spróbuj przypomnieć sobie wszystkie jego słabe punkty i wypisz je na kartce. To pozwoli utwierdzić Cię w przekonaniu, iż zaangażowanie emocjonalne w tę relację na dłuższą metę przyniesie Ci więcej strat, niż zysków, a przecież nie o to chodzi.
  • Przypomnij sobie, co jest dla Ciebie ważne w relacji. Czego oczekujesz, jakie są Twoje potrzeby? Czy w obecnej relacji są one zaspokajane? W przypadku próby odkochania się, odpowiedź staje się oczywista.
  • Postaw na siebie. Nie rozmyślaj dniami i nocami o partnerze, który tak naprawdę nie okazuje Ci żadnego zainteresowania. Dbaj o swoje pasje, rozwijaj się – wszystkie możliwości są dla Ciebie wciąż dostępne, a świat nie kończy się na jednej nieszczęśliwej miłości.
  • Nie pozwól sobie na wracanie do wspomnień, dawnych rozmów i wiadomości. To tylko na nowo roznieci Twoje uczucia i nadzieje. Bądź tu i teraz, ciesz się chwilą bieżącą.
  • Nie zamykaj się na towarzystwo innych osób. Wyjdź do ludzi, daj zaprosić się na imprezę czy spacer!
  • Spróbuj maksymalnie ograniczyć kontakt z osobą, w której chcesz się odkochać. Im częściej będziecie się widywać i ze sobą rozmawiać, tym będzie to dla Ciebie trudniejsze, bo wspomnienia i nadzieje będą powracać niczym bumerang.
  • Daj znaleźć się innym potencjalnym partnerom. Może kolega lub koleżanka z pracy wpadnie Ci w oko, może konto na portalu randkowym okaże się owocne w nowe, ciekawe relacje?
  • Porozmawiaj z zaufaną osobą o swoim problemie. Wyrzuć uczucia z siebie, a poczujesz znaczną ulgę. Będzie Ci łatwiej patrzeć w przyszłość ze świeżym spojrzeniem.
  • Bądź dla siebie cierpliwy/a i wyrozumiały/a! Daj sobie czas. Nie zmuszaj się do niczego. Może czas nie leczy ran, ale na pewno je koi, o czym sam/a już niebawem z pewnością się przekonasz.