Budowa więzi – czyli o tęsknocie

Długie rozmowy, spacery w świetle księżyca, aż tu nagle on znika. Znasz pewnie to uczucie? Udało Ci już zbudować zaufanie, a nawet się przywiązać. Gdy go widzisz serotonina skacze, a hormony szczęścia buzują. Jednak jest na to sposób – tęsknota. Czy są sposoby, aby randki uk nadal trwały? Jak można przedłużyć czas trwania związku? Oto kilka prostych i zawodnych sposobów.

Początkowe etapy znajomości

Aby dana osoba mogła za Tobą zatęsknić bardzo ważne jest, aby jej na Tobie zależało. Taka zależność jest ciężka do zbudowania zaraz po pierwszej randce. Dlatego zaraz po 1 randce musisz wyluzować. Nie oczekuj, że osoba nagle zacznie się angażować. Kiedy już minie 2-3 randki uk może się okazać, że ta osoba faktycznie jest Ci bliska i okazuje zainteresowanie. Dlatego przy pierwszych kontaktach nabierz dystansu i cierpliwości, a wszystko może pójść po dobrej myśli.

Gdy mamy 2-3 randki za sobą

Jeśli druga strona nie odczuwa tęsknoty warto sprawdzić, czy nie popełniacie błędów. Z podstawowych błędów jest nadmierne spędzanie czasu ze sobą. Aby móc wyrazić tęsknotę niezbędna jest delikatna separacja od drugiej strony. Notoryczne pisania do siebie wiadomości czy rozmowy zaburzają poczucie tęsknoty. Brak własnych pasji i zainteresowań, a koncentrowanie się na samym związku wpływa niekorzystnie na poczucie tęsknoty. Dlatego warto od czasu do czasu zrobić sobie przerwę i odciąć się od komunikatora w celu zrobienia czegoś dla siebie. Warto pamiętać, że randki uk to dobry sposób na utrzymywanie kontaktu, a nie budowę więzi. Jeśli chcesz popracować nad więzią ważne są spotkania w twarzą w twarz.